Pėsčiomis per senają Tauragę
Istorijos vingiuose Tauragė atsidūrė dviejų skirtingų etninių, religinių, politinių pasaulių terpėje. Kartais šis kraštas turėjo būti siena, skiriančia šiuos pasaulius, o kartais juos jungiančiu tiltu. Dėl to Tauragė įgijo tik jai būdingą charakterį ir savitą, nepakartojamą atspalvį.Ekskursijos metu susipažinsime su buvusios muitinės istorija, aplankysime Tauragės krašto muziejų. Toliau pasigrožėsime unikaliu parku prie Jūros upės,susipažinsime su mieste išlikusiomis bažnyčiomis, paminklais ir kitu istoriniu paveldu.
Paslaptingasis Skaudvilės kraštas
Skaudvilės apylinkės senovėje priklausė Karšuvos žemei. Miesto įkūrimo data laikoma 1760 m. Skaudvilės vietovardis yra pavardinės kilmės, kildinamas nuo tų vietų pono Skaudvilio. Miestas pradėjo plėstis nutiesus Rygos-Karaliaučiaus plentą 1847 m. Pats miestas – urbanistikos paminklas, radialinio išplanavimo. Šio plano užuomazga susidarė XIX a. pradžioje, kada pagrindinės gatvės atkarpa tarp bažnyčios ir kelių sankryžos virto aikšte.
Maršruto ilgis: 6 km
Maršruto trukmė: apie 1 h (einant pėsčiomis; galima ir dviračiu)
Pėsčiųjų maršrutas Plynosios aukštapelke
Pagramančio regioniniame parke pilnai įrengtas Plynosios aukštapelkės pėsčiųjų pažintinis takas. Pačią aukštapelkę galima rasti važiuojant pro Balskų užtvanką Tauragės link. Jos buvimo vietą nurodo informaciniai ženklai. Juo keliaudami lankytojai aptiks keturias stoteles, kuriose ras išsamesnę informaciją apie pelkę, apypelkį su jo miškais, čia aptinkamas augalų ir gyvūnų rūšis. Galutinėje stotelėje lankytojai turės galimybę užkopti į apžvalgos bokštelį ir apžvelgti pelkės platybes iš aukščiau.
Maršruto ilgis 1,6 km
Akmenos pažintinis takas
Įrengtas kairiajame Akmenos upės krante, siekiant supažindinti su Akmenos upės slėnio kraštovaizdžiu. Jis prasideda ir baigiasi stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“. Eidami taku užkopsime ant aukšto ir stataus skardžio-atodangos, nuo kurios atsiveria vaizdas į „Lakštingalų slėnį“. Ant atodangos yra įrengta poilsiavietė, kurioje galima atsipūsti po kopimo laiptais.
Maršruto ilgis 0,6 km
Lylavos pažintinis takas
Įrengtas, siekiant supažindinti lankytojus su hidrografinio draustinio vertybėmis (natūraliu upeliu, kertinėmis miško buveinėmis). Jis vingiuoja Lylavos upelio unikaliomis ir išraiškingomis pakrantėmis. Čia aptiktos retos, įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą rūšys – svogūninė dantažolė, statusis atgiris, paprastasis kardelis, meškinis česnakas. Gausiai auga jonpaparčių sąžalynai. Pastebėtos ir retos Lietuvoje paukščių rūšys: baltnugaris genys, žalioji, pilkoji ir juodoji meletos.
Maršruto ilgis 1,9 km
Pažintinis takas „Meilės keliu“
Į šį pažintinį kelią gali leistis visi pažinimo ir aktyvų laisvalaikio praleidimą propaguojantys, tiek vaikai, suaugusieji ar vyresnio amžiaus žmonės..
Šio pažintinio kelio tikslas – susipažinimas su Pagramančio regiono nuostabia aplinka, iškiliais piliakalniais, unikaliomis atodangomis, Jūros ir Akmenos upių santaka, augmenija. Kelionė šiuo keliu neprailgs nei suaugusiems, nei vaikams, nes bevaikščiojant sužinosite ne vieną legendą, įdomių istorijų. O ypatingoje šio kelio atkarpoje, pavadintoje „Meilės keliu“, ne tik iš arčiau susipažinsite su vaistažolėmis ir jų paskirtimi, bet išmoksite ir burtų, sudalyvausite vidaus išvalymo apeigose. Taip pat sužinosite, kokių galių turi meilės akmuo. Raibuliuojantis vanduo iš vienos pusės ir besikeičiantys žali peizažai iš kitos neleis nuobodžiauti.
Maršruto ilgis 2,0 km
